نحوه اتصال وردپرس به تلگرام

اتصال وردپرس به تلگرام با telegram for wp

شما می توانید با نصب افزونه ی telegram for wp و اتصال آن به طراحی سایت که با وردپرس انجام داده اید می توانید تمامی اطلاع رسانی هایی را که از طریق ایمیل برای شما ارسال می شود مثل ارسال دیدگاه جدید، ثبت نام کاربر و… را در تلگرام خود مشاهده کنید و همچنین می توانید تمامی نوشته های خود را با انتشار در سایت همزمان به صورت اتوماتیک در کانال تلگرامی سایت خود منتشر کنید. برای استفاده از این دو بخش برای مشاهده ی اطلاعات سایت وردپرسی خود در تلگرام باید قسمت اطلاع رسانی را فعال کنید و اگر می خواهید به صورت همزمان نیز اطلاعات در کانال تلگرام شما ارسال شود باید بخش ارسال به کانال را فعال کنید. این کار باعث می شود که کاربران که سریعا از اخبار و اطلاعات سایت شما با خبر شوند شما با استفاده از راه هایی همچون ایمیل مارکتینگ در تجارت الکترونیک   کسب و کارتان باید زمان زیادی برای ارسال ایمیل اطلاع رسانی و یافتن یک سرویس ایمیل مارکتینگ امن و با کیفیت در نظر بگیرید و همچنین ارسال پیامک های اطاع رسانی هزینه ی زیادی برای شما ایجاد می کند، امروزه اکثر شرکت های بزرگ برای اطلاع رسانی به کاربرانشان از تلگرام استفاده می کنند، شما با یکطراحی سایت ارزان و نصب سایت وردپسی خود به تلگرام ،اطلاع رسانی رایگان و سریع به کاربران می توانید از هزینه ها و صرف زمان زیاد جلوگیری کنید.

نصب افزونه

ابتدا افزونه را دریافت نمایید و فایل افزونه را در قسمت افزونه ها نصب نمایید و فعال سازید، سپس به قسمت ارسال نوشته ی جدید در وردپرس بروید، در پایین باکس ویرایشگر متنی وردپرس شما باکس جدیدی ایجاد شده

اتصال وردپرس به تلگرام

این آغاز اتصال وردپرس به تلگرام است و با در این صفحه می توان مطلب را به کانال تلگرامی ارسال کرد، سپس در بالای صفحه پیشخوان شما یک پیامی همانند کد api_token شما تنظیم نیست، پس از فعال سازی پلاگین یک گزینه ی جدید به منوی ادمین وردپرس شما اضافه خواهد شد که با نام TWP Setting قابل رویت می باشد با کلیک بر روی این گزینه  به قسمت تنظیمات پلاگین منتقل می شوید. همانطور که میبینید به Access Token جهت اتصال با API تلگرام نیاز می باشد.

اتصال وردپرس به تلگرام

همانطور که در بالا اشاره کردیم این افزونه دارای ۳ تب می باشد، در تب اول می توانید اطلاع رسانی هایی که وردپرس برای شما ارسال می کند را در تلگرام خود داشته باشید، در تب دوم می توانید تنظیمات مربوط به ارسال اطلاعات به کانال تلگرامی را انجام دهید، در تب سوم نیز می توانید به نویسنده ی این افزونه کمک مالی کنید.

تب اطلاع رسانی ها

در ابتدا شما برای اتصال وردپرس به تلگرام به یک چت جدید با notifcaster_bot در تلگرام نیاز دارید. به سادگی در نوار جستجوی تلگرام عبارت notifcaster_bot را جستجو کنید تا روبات را بیابید. تلگرام پروفایل روبات را به شما نمایش می دهد.

در پنجره چت باز شده عبارت /token را تایپ کنید تا ربات notifcaster یک توکن جهت به کار گیری در افزونه برای شما ارسال کند.

اتصال وردپرس به تلگرام

توکن دریافتی را کپی کرده و در تنظیمات افزونه، در تب اطلاع رسانی در بخش API Token وارد کنید.

اتصال وردپرس به تلگرام

تغیرات را ذخیره کنید، کار به اتمام رسید!

از این پس شما تمامی نوتیفیکیشن های وردپرس خودتان را در تگرام مشاهده خواهید کرد.

تب ارسال به کانال

با اتصال وردپرس به تلگرام میتوانید اطلاع رسانی های وردپرس را به گروهی از کاربران تلگرام نیز ارسال کنید.

اتصال وردپرس به تلگرام

زمانیکه گروه را ایجاد کردید باید notifcaster_bot را نیز به گروه دعوت کنید. بر روی نام گروه کلیک کنید به قسمت تنظیمات گروه رفته و بر روی Add Members کلیک کنید

اتصال وردپرس به تلگرام

سپس notifcaster_bot را به گروه add کنید، Notifcaster_bot یک API Key جدید تولید می کند و در پنجره چت خود نمایش می دهد که با پیشوند g: شروع می شود.با سادگی آن را Copy کنید و در تنظمیات پلاگین آن را Paste کنید. سپس تنظیمات را ذخیره کنید.

اتصال وردپرس به تلگرام

شما هم اکنون اطلاع رسانی های وردپرس را در گروه تلگرام خود نیز دریافت خواهید کرد. اگر شما درحال ارسال پیام به گروه می باشید ، حال برای ارسال اطلاعات یه کانال باید یک ربات در تلگرام برای ارسال نوشته های وردپرسی به ربات مورد نظر ایجاد کنید و آن را به کانال خود اضافه کنید، در ابتدا یک کانال ایجاد کنید و یک ربات ایجاد و به آن اضافه کنید یک چت خصوصی با botfather ایجاد کنید. مطابق قبل نام آن را جستجو کنید

منبع : آویناوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *