ثبت رایگان سایت در الکسا

تغییرات اساسی به وجود آمده در الکسا

در طراحی جدید سایت الکسا در کد های HTML و CSS سایت از از سیستم قدرتمند Bootstrap استفاده شده است. همین طور سایت الکسا در طراحی جدید خود از ابزار آمارگیر گوگل google analytics استفاده می نماید.

حال قصد داریم در این مقاله به آموزش ثبت رایگان سایت در الکسا بپردازیم:

ابتدا وارد سایت الکسا شوید و اگر حساب کاربری دارید وارد آن شده و در غیر این صورت برای خود یک حساب کاربری ایجاد نمایید. پس از تایید آن از طریق ایمیل وارد حساب کاربری خود شوید.

در مرحله بعد وارد تب Home شوید و وب سایت خود را در این قسمت وارد نمایید و Enter را بزنید.

زمانی که به صفحه اطلاعات سایت خود هدایت شدید در قسمت پایین سمت راست کلید آبی رنگ edit site info را بزنید.

در این قسمت پنجره ای ظاهر می شود تا شما سایت خود را تایید نمایید. شما با کلیک بر روی گزینه این کار را به انجام می رسانید و وب سایت شما به الکسا معرفی خواهد شد.

حال به منظور تایید مالکیت سایت ۳ راه پیش رو داریم که ۲ مورد از آن برای کاربران قابل استفاده و رایگان است.

روش ۱: در این قسمت الکسا یک فایل در اختیارتان قرار می دهد که شما باید آن را دانلود و سپس در روت سایت مورد نظر بارگزاری نمایید. در مرحله بعد می توانید مالکیت وب سایت خود در الکسا را verify تایید نمایید.

روش ۲: در این قسمت الکسا کدی را (تگ متا) برای شما می گذارد و شما باید این کد را کپی کرده و در Source سایت خود در تگ head قرار دهید. پس از انجام این کار کلید Verify My ID را به منظور تایید کلیک نمایید.

در انتها شما موفق به معرفی و تایید وب سایت در الکسا شده اید و الکسا موفقیت آمیز بودن این روند را برای شما نمایش می دهد!

جلوگیری از دسترسی الکسا به سایت

الکسا امکانی جدید برای جلوگیری از دسترسی آمارگیر الکسا فراهم کرده است.

با انجام تغییراتی کوچک در فایل robots.txt میتوانید دسترسی روبات های الکسا به سایت خود را محدود کرده و آن را از آمار این سایت خارج کنید.

اگر شما مایل نیستید که دیگران جایگاه شما را نسبت به سایر سایت ها تخمین بزنند و یا نتوانند تعداد بازدید روزانه شما را مشاهده کنند، کدهای زیر را در فایل robots.txt سایت وارد کنید:

User-agent: ia_archiver

Disallow:

منبع: آویناوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *